• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Uczniowie klas 2a, 2b i 2 c wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „BAKCYL – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży”. Polegał on na przeprowadzeniu przez praktyków – bankowców dwóch lekcji online na platformie webinarowej w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

26 marca 2021 r. odbyła się inauguracja projektu Erasmus "PEER²FORMATHS", w którym uczestniczą dwie uczennice naszej szkoły – Zuzia Fuchs z klasy 1a i Wiktoria Majchrowska z klasy 1b. Projekt jest realizowany w ramach współpracy z I LO im. M. Kopernika w Katowicach i francuskim Lycée Dumont D’Urville w Tulonie. Jest poświęcony nauczaniu matematyki w trzech językach – francuskim, polskim i angielskim!!!

20 marca każdego roku na całym świecie świętowany jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii, a przez cały marzec trwają obchody Miesiąca Frankofonii. Nasza szkoła również zaakcentowała to wydarzenie i włączyła się do świętowania.

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy Was do udziału w akcji „Prezent pod choinkę". W tym roku zaistniały jednak zmiany związane z tą akcją. Z powodu pandemii koronawirusa zabroniono dostawy podarunków na miejsce, lecz jest możliwość przesłania pieniędzy Centrum Misji i Ewangelizacji, skąd zostaną przesłane na Ukrainę oraz Białoruś. Tam paczki zostaną zrobione na miejscu.

Zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do zbiórki prowadzonej przez CME i dokonywanie wpłat bezpośrednio na konto CME.

Każda okazja jest dobra żeby świętować! Taką zasadę wyznają Hiszpanie. Jak wiadomo języka obcego uczy się również w kontekście kultury i obyczajów, stąd 12 października 2020 r. z okazji obchodzonego w świecie Día de la Hispanidad uczniowie uczący się w naszym Liceum języka hiszpańskiego zorganizowali dla siebie małą fiestę. Dokładniej rzecz ujmując stanęli w szranki kulinarne i rywalizowali pomiędzy sobą o najsmakowitsze przygotowane przez siebie tapas.