• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Spektakl wg dwóch jednoaktówek S. Mrożka – „Serenada” i „Polowanie na lisa” to kolejna nasza próba zmierzenia się z twórczością tego autora. Premiera odbyła się 6 grudnia 2018 r. w auli LOTE przy pełnej publiczności. Próby do spektaklu nie były łatwe. Tekstu dużo, ale nie o zapamiętanie kwestii tu przecież tylko chodzi. Najważniejsze jest to, aby uchwycić i oddać rzeczywiste relacje między bohaterami.

W dniach 28 i 29 grudnia 2018 r. Towarzystwo Ewangelickie im. ks. Franciszka Michejdy zorganizowało w Teatrze Adama Mickiewicza tradycyjny już koncert „Dzieci śpiewają kolędy". 28 grudnia (piątek) koncert prowadziły Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego.

18 grudnia 2018 r. w budynku 1 LO im. A. Osuchowskiego odbyły się pierwsze szkolne zawody speedcubingowe (układanie kostek Rubika na czas) w Cieszynie. Zostały one zorganizowane przez samorządy LOTE i 1 LO, a sprzęt i nagrody zostały zapewnione przez naszego sponsora SPEEDCUBE.PL. Nad zawodami zgodził się objąć patronat Jonatan Kłosko – rekordzista świata w najszybszym ułożeniu Skewba (rodzaj kostki).

Nie wypada się chwalić, ale przesadnie skromnym też być nie należy :) Udało się! Premiera przedstawienia odbyła się 6 grudnia 2018 r. w Auli LOTE. Publiczność dopisała, aktorzy świetni, Mrożek jak zwykle aktualny i niezawodny.

Grupa młodych ludzi pełnych pomysłów i gotowych do działania, uczniów cieszyńskich szkół, wspólnie realizuje – w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” – projekt społeczny „Break Free From the Body”. Projekt ten to kampania społeczna zajmująca się anoreksją i bulimią.