• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

W piątek 8 czerwca 2018 r. w naszym liceum odbył się Dzień Chemii, zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. W ramach wspólnego świętowania, ku chwale tej jednej z najważniejszych dziedzin współczesnej nauki, gościliśmy zacnych gości z wyżej wymienionej organizacji oraz finalistów konkursu na prezentację multimedialną „Chemia dla bystrzaków”.

W czwartek 17 maja 2018 r. gościliśmy w murach LOTE gimnazjalistów – trzecioklasistów, którzy chcieli lepiej poznać nasze liceum i przekonać się, że oferta edukacyjna oraz atmosfera szkoły są wyjątkowe.

27 kwietnia 2018 r. był ostatnim dniem nauki dla tegorocznych maturzystów, a zarazem dniem, w którym otrzymali oni świadectwa ukończenia szkoły. Spędzili w naszej szkole 3 lata: od 01.09.2015 r. do 27.04.2018 roku tj. 970 dni.

W 15-tej edycji programu Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości udział wzięło, w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości lub zajęć doradztwa edukacyjno-zawodowego, 29 uczniów LOTE.

Życie to trudna lekcja, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć.
Stefan Żeromski

20 stycznia 2018 roku w Kasztanowym Dworze w Cieszynie klasy trzecie LOTE zorganizowały swój bal maturzystów. Dziewczęta w pięknych kreacjach, chłopcy w odświętnych garniturach, pod czujnym okiem rodziców i kamer wideo, odtańczyli tradycyjnego poloneza. Dokładnie na 101 dni przed maturą rozpoczęła się ostatnia beztroska noc poświęcona na świetną zabawę do białego rana…