• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

Życie to trudna lekcja, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć.
Stefan Żeromski

20 stycznia 2018 roku w Kasztanowym Dworze w Cieszynie klasy trzecie LOTE zorganizowały swój bal maturzystów. Dziewczęta w pięknych kreacjach, chłopcy w odświętnych garniturach, pod czujnym okiem rodziców i kamer wideo, odtańczyli tradycyjnego poloneza. Dokładnie na 101 dni przed maturą rozpoczęła się ostatnia beztroska noc poświęcona na świetną zabawę do białego rana…

W tegorocznym 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrali także uczniowie LOTE.

 

W dniach 28 i 29 grudnia 2017 r. Towarzystwo Ewangelickie im. ks. Franciszka Michejdy zoorganizowało w Teatrze Adama Mickiewicza tradycyjny już koncert „Dzieci śpiewają kolędy".

Kładka Literacka to działanie w ramach Projektu Transgranicznego Edukacja przez Teatr i Literaturę. Jej głównym celem było zbliżenie młodzieży ze szkół LOTE i Gimnazjum Polskiego w Czeskim Cieszynie na gruncie literackich zainteresowań. Plan działania zakładał cykliczne spotkania odbywające się w bibliotece szkolnej LOTE, podczas których gospodarze i goście prezentowali wybrane przez siebie pozycje literackie literatury polskiej i czeskiej. Prezentacjom towarzyszyły dyskusje dotyczące nie tylko samych książek, ale także stereotypów czy wspólnych pasji.

„Nie o to chodzi…, ale ja się mogę przeziębić!” – nie wiedzieć czemu, to jedna z ulubionych kwestii wykonawców spektaklu „Męczeństwo Piotra O’Heya” wg S. Mrożka w reżyserii K. Słupczyńskiej. Premiera miała miejsce 30 listopada 2017 r. w Auli Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Słowa te wypowiada w finałowej scenie umęczony Piotr O’Hey, siedzący w balii i usiłujący dokonać kąpieli, podczas gdy w jego domu obywa się polowanie na tygrysa znajdującego się (?) w łazience.