• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

W piątkowe popołudnie 27 maja 2016.r, do auli LOTE zawitał niecodzienny i nietuzinkowy gość - Jürgen Pons - Business Manager Deutsche Bank. Menedżerowi towarzyszył absolwent naszej szkoły - Marcin Wałach, który pracuje w Niemczech i może się pochwalić sporym doświadczeniem, dotyczącym podejmowania pracy za granicą przez młodą osobę i związanych z tym trudności. Spotkanie miało charakter otwartej dyskusji.

Pan Pons odpowiadał na nurtujące słuchaczy pytania, m.in: - Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna za granicą? - Jakie dokumenty są wymagane przy przyjęciu do pracy? - Na co zwraca się szczególną uwagę podczas rozmowy rekrutacyjnej? - Czy podczas starania się o pracę ekstrawertycy mają przewagę nad introwertykami?

Oprócz tego, nasz gość opowiedział o swoich podróżach (zwiedził wszystkie kontynenty), górskich wędrówkach oraz podzielił się swoim życiowym i zawodowym doświadczeniem.

To na pewno nie był to stracony czas. Wynieśliśmy z tego spotkania bardzo wiele wiedzy na temat starania się o pracę za granicą. Dowiedzieliśmy się również, że dla osoby przeprowadzającej rekrutację liczą się nie tylko studia, które aplikant ukończył, ale także jego osobowość. Jednak najważniejsze przesłanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci, to fakt aby nigdy się nie poddawać, próbować, walczyć i wierzyć, że nawet porażki wnoszą w nasze życie doświadczenie oraz kształtują nas samych.

Kółko ekonomiczne LOTE