• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W sobotę 27 października 2018 r. uroczyście świętowaliśmy jubileusz 25-lecia istnienia LOTE. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 15.00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W części pierwszej, okolicznościowe nabożeństwo, poprzedzone preludium organowym w wykonaniu Wojciecha Wantuloka, poprowadzili ks. Piotr Sztwiertnia oraz ks. Marcin Kotas – byli uczniowie LOTE. Podczas nabożeństwa odczytano Psalm 111, zaś po kazaniu wygłoszonym przez ks. Sztwiertnię, Piotr Sikora (były uczeń LOTE) wykonał pieśń Za rękę weź mnie, Panie. Na zakończenie, wybrzmiały przepiękne słowa i melodia pieśni Ojcowski dom.

Na początku części drugiej, dyrektor LOTE Pani Aleksandra Trybuś-Cieślar powitała gości, a biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła E-A w RP ks. dr Adrian Korczago skierował do zgromadzonych pozdrowienia.

W kolejnych wystąpieniach głos zabrali: ks. Janusz Sikora – długoletni, były prezes TE, pan Jacek Sobota – obecny prezes TE, pierwsza Dyrektor Szkoły pani Danuta Molin-Puczek oraz była Dyrektor Szkoły pani Lidia Pałac.

Wystąpienia mówców przeplatane były muzycznymi „perełkami”. I tak: uczennica LOTE Katarzyna Piwko zagrała Nokturn Es-dur F. Chopina, absolwentka LOTE Marta Cienciała zaśpiewała „Czas nas uczy pogody”, szkolna psycholog Natalia Bukowska zaśpiewała „Małe tęsknoty,” zaś uczennica LOTE Andrea Cabrera-Blanco wykonała utwór „You will never know”, śpiewając i akompaniując sobie na gitarze. Piosenkę „Wyśniłam sen” z musicalu „Nędznicy” zaśpiewała uczennica LOTE Matylda Forszpaniak. Na zakończenie części drugiej, absolwentka LOTE Julia Mitas brawurowo zagrała na skrzypcach Czardasza.

Trzecią część oficjalnych uroczystości stanowiła prezentacja słowno-muzyczna „Moje miejsce”, przygotowana (na podstawie opowiadań Kornela Filipowicza) i wyreżyserowana przez polonistkę LOTE Katarzynę Słupczyńską. W minispektaklu wystąpili obecni oraz byli uczniowie naszej Szkoły.

Po części oficjalnej, zgromadzeni przeszli do budynku LOTE przy ulicy Sienkiewicza 2, by tam – przy kawie – wspominać szkolne czasy. Osoby, którym to nie wystarczyło, mogły kontynuować spotkanie, udając się do hotelu Jaskółka w Ustroniu na bal jubileuszowy, gdzie przy wspaniałej muzyce i w atmosferze wspomnień bawili się absolwenci, obecni i byli nauczyciele oraz sympatycy naszej Szkoły.