• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Dnia 22 listopada 2018 roku chętni wybrańcy z klas 1 i 2 LOTE wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej sygnowanych szumną nazwą „Miasta Demokratyczne”.

Zajęcia podzielone były na trzy bloki, pomiędzy którymi odbywały się przerwy, w trakcie których można było zjeść małe co nie co i strzelić sobie kawkę, a to wszystko za niemieckie pieniądze, dzięki Konsulatowi Generalnemu RFN we Wrocławiu.

W trakcie każdej z części uczniowie byli podzieleni na losowe grupy, co przyczyniło się do fenomenalnej integracji. Na początku mieliśmy okazję do poznania warunków dobrej rozmowy, samych siebie oraz podstawowych pojęć związanych z funkcjonowaniem miasta, poprzez kalambury. Cały drugi blok poświęcony był niezwykle ciekawej grze symulacyjnej, w której poszczególne osoby z grup wcielały się we władze miasta lub różne grupy interesu dążące do osiągnięcia wskazanego na daną turę celu. W ostatniej części warsztatów, ponownie poprzez kalambury, zdefiniowaliśmy pojęcie „podwórka” (pola). Oprócz tego, nie posługując się mową, mieliśmy za zadanie dobrać się w grupy np. o wspólnym kolorze oczu czy ulubionej porze roku. Największą trudnością okazało się dla nas jednak ustawienie się w kolejności od najstarszego do najmłodszego. Po podsumowaniu tych iście wartościowych zajęć szamnęliśmy pyszniutki obiad.

Serdecznie dziękujemy pani Sobocie za zorganizowanie warsztatów ze strony naszej Szkoły, a niezastąpionej pani dyrektor Trybuś-Cieślar za patronat oraz błogosławieństwo tychże zajęć. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych warsztatów z grupą przemiłych Gliwiczan.

Redakcja gazetki szkolnej LOTOS