• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

Od 5 do 17 maja 2016 r. miała miejsce druga już wizyta zaprzyjaźnionej z naszą szkołą grupy muzycznej "Comedie Musicale", działającej przy Lycee Pierre Pouvr w mieście Sain Joseph, z dalekiej wyspy Reunion.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Współpraca naszych szkół trwa od 2014 r. a prowadzona jest wspólnie z uczniami i nauczycielami LO im. M. Kopernika z Katowic. Inicjatorami i prowadzącymi wymianę są Małgorzata i Jean-Claude Hauptmann. Uczniowie z Reunion zwiedzili Katowice, Kraków, Koszęcin, powędrowali w Beskidy, zwiedzili Cieszyn, Wisłę i Bielsko-Białą. W Bielsku-Białej uczestniczyli w koncercie "Chaj&Edith" w wykonani chóru LOTE/GTE, solistów, a także orkiestry kameralnej pod dyrekcją J-C Hauptmanna. Sala koncertowa bielskiego "Muzyka" pozwoliła zabrzmieć artystom w całej pełni. Licznie zgromadzona publiczność zgotowała owacje na stojąco, a w ostatnim utworze do naszych solistów dołączył nasz gość z Reunion, brawurowo wykonując utwór "Belle" z musicalu "Dzwonnik z Notre- Dame".

Możliwości wokalne członków grupy "Comedie Musicale" mogliśmy podziwiać następnego dnia, w sobotę 14.05.16 r. na koncercie w sali GOK-u w Goleszowie. Było barwnie, tańcząco i śpiewająco. Młodzież z Reunion bardzo podobała się goleszowskiej publiczności.

Ostatnim etapem podróży po Polsce był krótki pobyt w Warszawie, gdzie między innymi goście zobaczyli spektakl "MamaMia" w teatrze muzycznym ROMA. We wtorek wyruszyli w długą podróż do domu.

Rewizyta chóru LOTE/GTE nastąpi jeszcze w tym roku, w listopadzie. Chórzyści już cieszą się na kolejne spotkanie z przyjaciółmi z drugiej półkuli.