• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

19 czerwca 2019 r. – z nieskrywaną radością powodowaną perspektywą nadchodzących wakacji – pożegnaliśmy szkolne mury! O godz. 8.30 w auli LOTE spotkaliśmy się po raz ostatni w roku szkolnym 2018-19, by wręczyć najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Godzinę później w Kościele Jezusowym rozpoczęło się ekumeniczne nabożeństwo dla uczniów LOTE oraz (po raz ostatni!) uczniów GTE.

Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz, Pan.
A to będzie znakiem dla was:
Znajdziecie Niemowlę,
owinięte w pieluszki i leżące w żłobie.
Łk 2,  11-12

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim tego, co najważniejsze – zdrowia, pomyślności i miłości. Niech ten okres świąteczny będzie dla każdego okazją do rodzinnych spotkań, chwil radości i zadumy. A Nowy Rok 2019 niech przyniesie wiele sukcesów!

Społeczność szkolna LOTE

 

„Pomysły są powszechnym towarem.Wprowadzenie ich w życie nie jest.”
(M. Dell)

Miło nam poinformować, że unijny projekt „Pogranicze, Wielokulturowość, Różnorodność – poznaję, rozumiem, działam” (Mobilność kadry nauczycielskiej) zrealizowany w LOTE w latach 2015-2017 został nominowany do prestiżowej nagrody EDUinspiracje przyznawanej corocznie przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

„Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom?”

W październiku 2018 r. gościliśmy w naszej szkole panią Urszulę Seybold z Niemiec – nauczycielkę języka niemieckiego, która zdecydowała się spędzić w naszej szkole miesiąc, aby pomóc uczniom w przygotowaniu do egzaminu DSD II. Warto dodać, że jej obecność była formą wolontariatu, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni.

3. września 2018 r. uczniowie LOTE rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwszoklasiści otrzymali upragnione legitymacje szkolne i krawaty z logo LOTE. Tradycyjnie, wszyscy udaliśmy się na nabożeństwo w Kościele Jezusowym – tym razem wspólnie z uczniami SPTE. Zdjęcia pokazują, jak dużą społeczność stanowimy.