• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W dniach 15 i 16 września 2019 r. 15 uczniów LOTE uczestniczyło w konferencji „Tworzymy pokój”. Organizatorem wydarzenia był Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce.

11 września 2019 r. na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Wanda Roik.

Od samego początku istnienia LOTE Pani Wandzia z uśmiechem służyła wszelką pomocą wszystkim, którzy chcieli załatwić sprawę w sekretariacie naszego liceum (a przez długie lata również i gimnazjum). Z pełnym profesjonalizmem i oddaniem wykonywała swoje obowiązki. Jej wkład w rozwój Szkół TE jest nieoceniony!

19 czerwca 2019 r. – z nieskrywaną radością powodowaną perspektywą nadchodzących wakacji – pożegnaliśmy szkolne mury! O godz. 8.30 w auli LOTE spotkaliśmy się po raz ostatni w roku szkolnym 2018-19, by wręczyć najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem. Godzinę później w Kościele Jezusowym rozpoczęło się ekumeniczne nabożeństwo dla uczniów LOTE oraz (po raz ostatni!) uczniów GTE.

Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz, Pan.
A to będzie znakiem dla was:
Znajdziecie Niemowlę,
owinięte w pieluszki i leżące w żłobie.
Łk 2,  11-12

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim tego, co najważniejsze – zdrowia, pomyślności i miłości. Niech ten okres świąteczny będzie dla każdego okazją do rodzinnych spotkań, chwil radości i zadumy. A Nowy Rok 2019 niech przyniesie wiele sukcesów!

Społeczność szkolna LOTE

 

„Pomysły są powszechnym towarem.Wprowadzenie ich w życie nie jest.”
(M. Dell)

Miło nam poinformować, że unijny projekt „Pogranicze, Wielokulturowość, Różnorodność – poznaję, rozumiem, działam” (Mobilność kadry nauczycielskiej) zrealizowany w LOTE w latach 2015-2017 został nominowany do prestiżowej nagrody EDUinspiracje przyznawanej corocznie przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.