• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

W środę, 5 kwietnia 2017 r., niewielką grupą odwiedziliśmy muzeum Auschwitz-Birkenau, aby wziąć udział w niezwykłej sesji edukacyjnej z byłą więźniarką Anitą Lasker-Wallfisch. Doświadczenie to nie tylko wzbogaciło naszą wiedzę dotyczącą II wojny światowej i okrucieństwa Niemców, ale również pozwoliło spojrzeć z nieco innej perspektywy na własne życie.

W środę, 8 lutego 2017 r. w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta sesja połączonych rad Sejmiku Śląskiego, Powiatu Cieszyńskiego i Cieszyna. Wspólna uchwała odnosiła się do uroczystości z okazji obchodów 500-lecia Reformacji i uznania Cieszyna jako Miasta Reformacji. Po zakończeniu części oficjalnej widzowie mieli okazję zobaczyć spektakl, który przygotowany został specjalnie na tę uroczystość.

W minioną środę 8 lutego 2016 r. uczniowie LOTE i GTE udali się na cieszyński rynek, aby zobaczyć specjalny reformacyjny pojazd, który przemierza od listopada ubiegłego roku Europę. Bus w swoim wnętrzu skrywa wystawę poświęconą 500-letniej tradycji protestantyzmu w Europie. Cieszyn jest jednym z 68 Europejskich Miast Reformacji na trasie, która wiedzie aż do miasta Lutra – niemieckiej Wittenbergi.

25 stycznia 2017 r. katowicka TVP3, w cyklu SOLA SCRIPTURA, wyemitowała reportaż o placówkach edukacyjnych Towarzystwa Ewangelickiego. W 20-minutowym programie nie sposób zawrzeć ogromnej różnorodności działań podejmowanych zarówno przez szkoły, jak i przedszkole Towarzystwa Ewangelickiego. Niemniej jednak obraz, jaki mieli okazję zobaczyć widzowie, napawa dumą.

Moi drodzy!

Po szesnastu latach pracy na stanowisku Dyrektora Szkoły odchodzę na emeryturę. Dziękuję Wam wszystkim za wspólny czas, za radość współtworzenia dobrej szkoły, za ciężką pracę. Dziękuję uczniom obecnym i tym wcześniejszym, rodzicom, gronu pedagogicznemu i pracownikom oraz sympatykom LOTE i GTE za wsparcie i życzliwość. Poczytuję sobie za przywilej, że razem mogliśmy kontynuować tradycje protestanckiego szkolnictwa na Śląsku Cieszyńskim, które ma długą historię i zacne korzenie.