• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

„Pomysły są powszechnym towarem.Wprowadzenie ich w życie nie jest.”
(M. Dell)

Miło nam poinformować, że unijny projekt „Pogranicze, Wielokulturowość, Różnorodność – poznaję, rozumiem, działam” (Mobilność kadry nauczycielskiej) zrealizowany w LOTE w latach 2015-2017 został nominowany do prestiżowej nagrody EDUinspiracje przyznawanej corocznie przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

„Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom?”

W październiku 2018 r. gościliśmy w naszej szkole panią Urszulę Seybold z Niemiec – nauczycielkę języka niemieckiego, która zdecydowała się spędzić w naszej szkole miesiąc, aby pomóc uczniom w przygotowaniu do egzaminu DSD II. Warto dodać, że jej obecność była formą wolontariatu, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni.

3. września 2018 r. uczniowie LOTE rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwszoklasiści otrzymali upragnione legitymacje szkolne i krawaty z logo LOTE. Tradycyjnie, wszyscy udaliśmy się na nabożeństwo w Kościele Jezusowym – tym razem wspólnie z uczniami SPTE. Zdjęcia pokazują, jak dużą społeczność stanowimy.

Rok szkolny 2017/18 minął niezwykle szybko. Wyniknęło to z bardzo wielu podejmowanych w szkole działań, jak pierwszy egzamin DSD II, wymiany międzynarodowe, wycieczki przedmiotowe, udział w licznych konkursach, działania w ramach projektu transgranicznego, realizacja projektu finansowanego w ramach EFS, projekty społeczne w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” i wiele innych. Za to zaangażowanie, osiągnięte wyniki, pracę na rzecz całej społeczności TE bardzo wszystkim dziękuję!

14 marca 2018 r. dyrektor naszego liceum Pani Aleksandra Trybuś-Cieślar podpisała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego umowę, której przedmiotem jest nawiązanie współpracy dydaktyczno-naukowej pomiędzy Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, a Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie.

Zapowiada się ciekawie!