• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

Nowy rok szkolny uczniowie LOTE, jak każdego roku, rozpoczęli nabożeństwem szkolnym w Kościele Jezusowym. Dalsza część miała miejsce w szkole – najpierw spotkanie z Dyrekcją, potem z Wychowawcami.

W tym roku w szkole uczyć się będzie 145 uczniów, z czego 57 to uczniowie klas pierwszych. Warto zaznaczyć, że w tym roku 68% pierwszoklasistów LOTE to absolwenci GTE. Wychowawcami klas pierwszych są: Justyna Sobota (1A), Katarzyna Słupczyńska (1B), Beata Bobola (1C).

W tym roku LOTE rozpoczęło nowy pogram nauczania języka niemieckiego DSD, który realizowany będzie w wymiarze 6 godzin tygodniowo. Patronem programu jest ZfA, czyli niemiecka Centrala Szkolnictwa Zagranicznego. Absolwenci przystąpią do egzaminu DSD (Deutsches Sprachdiplom), którego zdanie uprawnia do studiowania na niemieckojęzycznych uczelniach.

Pracę w charakterze lektorki języka angielskiego rozpoczęła Leah Hill, która zastąpiła pracującą w naszej szkole przez trzy lata Shirley Pierson.

Budynek szkolny, szczególnie parter i piwnice, zostały gruntownie odnowione. Zniknęła drewniana budka Pana Kazimierza, która zgodnie z przepisami PPOŻ, zagrażała podobno nie tylko Panu Kazimierzowi, ale także całej szkolnej społeczności. No cóż, wiadomo, że drewno jest materiałem łatwopalnym. Bez budki korytarz zrobił się bardziej rozległy i, jak mówią niektórzy, bardziej nowoczesny. Póki co, Pan Kazimierz znalazł schronienie w gościnnych progach warsztatu Pana Andrzeja.

 

Biblioteka i kawiarenka także zyskały nowy „dizajn”, a ich przestrzeń – zaprojektowana od nowa – nabrała lekkości i świeżości. W kawiarence serwowane są bułeczki á la Pani Sonia i inne pyszności. Warto tam zajrzeć!

  

Tak odnowieni i pokrzepieni rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Niech dobry Bóg nas prowadzi, doda nam sił i mądrości.