• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Dzień 31 października to szczególny czas w roku. Dla wielu z nas pierwszym skojarzeniem jest Halloween. Jednak oczywiście nie o tym amerykańskim komercjalnym ‘święcie’ chcę dzisiaj mówić, a oczywiście o pamiątce Reformacji, kiedy to 31 października 1517 roku Marcin Luter rozpoczął głęboką reformę Kościoła Zachodniego.

Reformacja była ruchem mającym zapewnić odnowę Kościoła. Reformacja to proces konkretnych zmian, który wcale się nie skończył. Ona powinna trwać nadal i być ciągłą odnową, zarówno Kościoła, jak i naszych serc. Bo przecież o to w tym wszystkim chodzi – o postawę naszego serca.

Sednem Reformacji nie był Marcin Luter. Sednem Reformacji był, jest i wierzę, że będzie nadal jedynie Jezus Chrystus. Bo tylko On może dokonać w człowieku prawdziwej zmiany. I życzę nam wszystkim aby spojrzenie na Reformację nie było jedynie spojrzeniem wstecz, ale było okazją do popatrzenia w głąb siebie – na nasze własne serce. Dlatego, że Reformacja trwa nadal i Bóg nadal chce zmieniać nasze serca. Nie są to jedynie puste słowa, ale doświadczenie wielu ludzi, którego nam wszystkim bardzo mocno życzę.

Obecnie znajdujemy się w szczególnym czasie, kiedy nie możemy normalnie w gronie społeczności szkolnej spotkać się w kościele. Ale dla Boga to nie jest problem – On nie jest ograniczony do żadnego budynku. Dlatego zachęcam nas wszystkich abyśmy w tym roku spotkali się na ewangelizacji wieczornej przygotowanej 31 października przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Spotkajmy się online o godzinie 20:00.

Tutaj podaję link:

Życzę nam wszystkim, bez względu na osobiste przekonania, aby Pamiątka Reformacji była okazją do refleksji. Wiele Bożego błogosławieństwa i doświadczania Bożego pokoju. A oprócz tego, oczywiście także zdrowia :)

Mateusz Mendroch