• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

W dniach od 9 do 14 marca 2015 r. naszą szkołę odwiedziła 24 osobowa grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej na Korsyce. Podczas pobytu w Polsce zwiedzili Cieszyn, Kopalnię Soli w Wieliczce, Kraków, tereny byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Koniaków i Wisłę.

Szkolna wymiana partnerska LOTE - Lycée de Balagne trwa nieprzerwanie od 2009 roku. Podczas podróży na Korsykę uczniowie LOTE zwiedzili do tej pory region Balagne, urocze miasteczko L’Ile – Rousse, w którym znajduje się partnerska szkoła, Bastię, Ajaccio, Calvi i wiele innych ciekawych miejsc.

Ulubionym zajęciem naszych uczniów jest zawsze kąpiel oraz wyprawy kajakami po błękitnych wodach Morza Śródziemnego. Podczas ostatniego pobytu naszych uczniów na Korsyce doszła jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie regionu Balagne samochodami terenowymi.

Wymiana partnerska z Korsyką przeznaczona jest przede wszystkim dla uczniów uczących się języka francuskiego, którzy mają w ten sposób możliwość praktycznego użycia tego języka. Często językiem komunikacji jest również język angielski. W partnerskich wymianach szkół ważne jest również poznawanie kultury i zwyczajów  regionów zarówno Francji jak i Polski.