• budynek2.png
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

W piątek 18.10.2013 r. o godz. 17:00 miał miejsce jubileuszowy koncert chóru i orkiestry pod dyrekcją Jean-Claude Hauptmanna. Na tę okoliczność nasz dyrygent opracował i przygotował wyjątkowy repertuar – głównie muzykę filmową. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy solo Pawła Konika w utworze Antoniego Dworzaka "Pieśń biblijna". Solistami w utworze "Gronie" z opery "Sałasznicy" byli Estera Zioło i Paweł Cienciała. Wiele braw zebrała Ola Malina i Martyna Franek, które wspaniale wykonały pieśni z repertuaru Edith Piaf. Doskonale zabrzmiał utwór "Hallelujah" w którym solo śpiewała Marta Cienciała. Utworem finałowym była pieśń z musicalu Les Miserable (Nędznicy), w której partie solowe śpiewali: Aleksandra Malina, Martyna Franek, Piotr Sikora. Były utwory orkiestralne z filmu "Pianista", "Lista Schindlera", "Gladiator". Solo na flecie grała Kornelia Dorighi, a na klarnecie Paweł Glajcar. Kilkakrotnie dyrygent oddał batutę naszym absolwentom: Joannie Korczago, Piotrowi Sikorze, Wojciechowi Wantulokowi. Słowo wiążące prezentowała Katarzyna Słupczyńska – nauczycielka j. polskiego w LOTE i GTE.

Za ten niezwykły jubileuszowy koncert serdecznie dziękujemy Państwu Hauptmannom oraz wszystkim członkom jubileuszowego chóru i orkiestry!

Fragmenty koncertu można

.

W sobotę 19.10.13 r. o godz. 11:00 odbyło się jubileuszowe nabożeństwo, na którym obecni byli: Jerzy Nogowczyk – Starosta cieszyński, Stanisław Kubicius – przewodniczący Rady Powiatu, Maria Pindur – naczelnik Wydziału Edukacji, Jan Matuszek – wiceburmistrz Cieszyna, Aleksandra Trybuś – posłanka na Sejm RP, wcześniej wicedyrektor LOTE/GTE, Renata Rosowska – dyr. LO im. M. Reja w Bielsku-Białej, dyrektorzy cieszyńskich szkół ponadgimnazjalnych, absolwenci LOTE, nauczyciele, rodzice, uczniowie i sympatycy naszej szkoły. Laudacje przesłał m.in. premier Jerzy Buzek oraz bp Kościoła Ewang-Augsb. ks. Jerzy Samiec. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Ostruszka – absolwent LOTE z 2006 r., zaś w ołtarzu do liturgii stanęli także Piotr Sztwiertnia i Wiktoria Matloch – absolwenci LOTE, a dziś studenci ChAT. Chór pod dyrekcją J-C Hauptmanna uświetnił nabożeństwo, zaś program artystyczny przygotowały panie: Katarzyna Słupczyńska (z grupą uczniów klas I i II) oraz Agata Ogórek (z grupą absolwentów z 2010 r.). Konferansjerami byli Szymon Brózda – absolwent z 2010 r. i Kamila Pękała – uczennica klasy maturalnej. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła dyr. Lidia Pałac i Prezes TE ks. Janusz Sikora.

Po uroczystości w kościele zaproszeni goście oraz absolwenci przeszli do szkoły na poczęstunek, gdzie prócz smacznych przekąsek można było obejrzeć wystawę zdjęć, spotkać się z uczącymi, nabyć księgę jubileuszową i inne okolicznościowe gadżety opracowane przez panią Agatę Ogórek.

Wieczorem ponad 100 osób spotkało się na jubileuszowym balu w hotelu „Diament” w Ustroniu. Wspomnienia i zabawa przeplatały się nawzajem. Oto fragment wpisu na Facebooku, który oddaje radosną atmosferę naszych 20-tych urodzin:

„… Podsumowując muszę przyznać, że było tak jak miało być, wesoło i hucznie, ale też dostojnie i elegancko. Miło, że pani Renia Broda przyjechała specjalnie ze Szwecji, że pan Francus porozmawiał ze swoim ulubionym uczniem (ze mną) o historii, że tyle znajomych twarzy udało się spotkać, ale najbardziej cieszy fakt, że szkoła nadal prężnie działa i za pięć lat jest szansa na podobne obchody z okazji ćwierćwiecza.”

P.S. Kto nie był bo wolał siedzieć w domu niech żałuje.”