• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Większość absolwentów liceów zostało już przyjętych na wymarzone kierunki studiów i zapomniało o trudach egzaminów maturalnych. W środku wakacji nikt nie wraca do roku szkolnego, a jednak… Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała właśnie szczegółowe wyniki egzaminów maturalnych – na ich podstawie możemy dokonać szczegółowych porównań i zobaczyć, jak uśrednione wyniki LOTE mają się do wyników innych szkół województwa śląskiego. I tak: LOTE ma najlepsze wyniki egzaminów maturalnych w powiecie cieszyńskim i plasuje się w czołówce liceów województwa śląskiego.

W roku szkolnym 2016/17 w woj. śląskim egzamin maturalny w nowej formule zorganizowano w 580 szkołach. Na ich tle nasi maturzyści osiągnęli wielki sukces! Do 16 egzaminów pisemnych przystąpiło w LOTE 45 uczniów, uzyskując wyniki plasujące LOTE w pierwszej dziesiątce szkół województwa śląskiego.

Z przedmiotów obowiązkowych, do których przystępują wszyscy na poziomie podstawowym, wyniki maturzystów LOTE na tle województwa przedstawiają się następująco: język polski – 3 miejsce (76%) w woj. śląskim, j. angielski – 1 miejsce w woj. śląskim (98%), matematyka – 11 miejsce w woj. śląskim (86%).

Jednak najważniejsze są egzaminy na poziomie rozszerzonym, bo to one decydują o udanej rekrutacji na wybrane (i często bardzo oblegane) kierunki studiów. W tym przypadku wyniki maturzystów LOTE na tle województwa przedstawiają się następująco: z biologii maturzyści LOTE uzyskali 3 miejsce w woj. śląskim (65%), z języka niemieckiego także 3 miejsce (94%), z chemii 4 miejsce (68%), z j. angielskiego 5 miejsce (86%), z WOS również 5 miejsce (63%), z języka polskiego 6 miejsce (83%), z historii 7 miejsce (64%) i z fizyki również 7 miejsce (59%).

Tak wysokie wyniki świadczą o ogromnej pracy samych uczniów, ale także o dużym zaangażowaniu i doświadczeniu pedagogów. Wyniki maturzystów LOTE są po raz kolejny najlepsze w powiecie cieszyńskim. Brawo!