• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Na początku marca 2017 r. kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego oddział Katowice. Konkurs polegał na napisaniu pracy literackiej na jeden z dziesięciu podanych tematów.

5 czerwca 2017 r. miał miejsce uroczysty finał tego konkursu w Sali Teatralnej w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Tegoroczne absolwentki naszej szkoły Zuzanna Jeglorz i Marta Husarek oraz uczennica klasy 2a Gabriela Kłósko uzyskały tytuł laureata. I miejsce zajęła Zuzanna Jeglorz (opiekun mgr Katarzyna Słupczyńska), II Gabriela Kłósko (opiekun mgr Renata Sikora), a III Marta Husarek (opiekun mgr Agata Ogórek). Oprócz tych laureatek, wyróżnienia drugiego stopnia otrzymały także Justyna Bednarczyk z klasy 2a oraz Karolina Krajewska z klasy 2b (opiekun mgr Renata Sikora).

Konkurs jest ciekawą inicjatywą, a przygotowania do niego przyczyniły się do zdobycia nowych umiejętności. W przyszłym roku również chcielibyśmy wziąć w nim udział.