• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

 

Co roku, na początku stycznia, w wielkim napięciu oczekujemy na ranking najlepszych szkół średnich w Polsce opracowywany przez czasopismo Perspektywy. Ranking główny uwzględnia wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz udział uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Na tej podstawie LOTE od kilku lat posiada tytuł Złotej Szkoły, należąc do stu najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju. W ubiegłym roku zajęliśmy 40 miejsce w Polsce, a w tym roku 47 miejsce. Jednocześnie w województwie śląskim z 3 miejsca awansowaliśmy na 2 miejsce (po V LO z Bielska Białej).

Jesteśmy dumni tym bardziej, że w tzw. rankingu maturalnym (biorącym pod uwagę tylko wyniki samych matur, bez olimpiad) LOTE po raz pierwszy zajęło I miejsce w województwie śląskim!

To ogromne osiągnięcie jest zasługą wszystkich nauczycieli LOTE, którzy swoją pasją i zaangażowaniem potrafią motywować uczniów do jeszcze większego wysiłku i systematycznej pracy. Miejsce w rankingu to wielkie osiągnięcie całej szkolnej społeczności, ale też wyzwanie na przyszłość.

To wydarzenie, między innymi, stało się powodem do zaproszenia chóru LOTE na pierwszą w tym roku sesję Rady Miasta Cieszyna, aby tam zaprezentować jeszcze świąteczny repertuar. Pod dyrekcją Racheli Cieślar chórzyści zaśpiewali trzy kolędy. Gościnnie wystąpił także p. Leszek Kaleta z Czeskiego Cieszyna.

Z ogromnym zaskoczeniem i dumą dyrektor LOTE Aleksandra Trybuś-Cieślar przyjęła z rąk Burmistrza Cieszyna pana Ryszarda Macury i Przewodniczącej Rady Miasta Gabrieli Staszkiewicz list gratulacyjny i kwiaty. Po raz kolejny LOTE pierwszym liceum w powiecie cieszyńskim!

Zdjęcia: F. J. Dral