• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Konkurs organizowany z powodzeniem od 2013 roku przez II LO im. Adama Mickiewicza w Raciborzu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczących się języka Cervantesa. Co roku honorowy patronat obejmuje nad nim m.in. Ambasada Królestwa Hiszpanii w Polsce, a biorą w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

W tegorocznej edycji, która miała miejsce w piątek 6 kwietnia 2018 r. ,w konkursie wzięli udział soliści, duety i zespoły z bardzo bogatym repertuarem – 70 zgłoszeń, ponad 100 osób z całej Polski! Nasze liceum reprezentowały: Julia Banot, Andrea Cabrera-Blanco oraz Matylda Forszpaniak.

Po eliminacjach, które trwały od godz. 9:00 do 14.45, Jury w składzie Sabina Deditius – przewodnicząca, Magdalena Lechowska, Maria Biskup, Martyna Broda oraz Claudio Basaez Gutierrez, wyłoniło 12 laureatów. Nagrodzeni wykonawcy zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności Raciborza na koncercie finałowym w Sali Widowiskowej RCK DK Strzecha o godz.17:00. Andrea za wykonanie piosenki „Lagrimas negras” (utwór piosenkarki Ana Guerra pochodzącej z Wysp Kanaryjskich) zdobyła wyróżnienie.

Duże brawa dla całej trójki reprezentującej naszą szkołę!