• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Na początku stycznia 2019 r. miesięcznik "Perspektywy" (perspektywy.pl) ogłosił doroczny ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. LOTE znalazło się (jako jedyne liceum z powiatu cieszyńskiego!) w pierwszej setce najlepszych liceów z całej Polski i otrzymało tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY 2019.

LOTE w rankingu

100 miejsce w POLSCE
88 miejsce w POLSCE w podrankingu MATURALNYM
6 miejsce w WOJ. ŚLĄSKIM
1 miejsce w POWIECIE CIESZYŃSKIM

 

LOTE zajmuje w rankingu wysoką pozycję nieprzerwanie od 2011 r., a więc od momentu, gdy ranking zaczął uwzględniać wyniki matur. Te wyniki świadczą same za siebie i potwierdzają fakt, że od 2005 roku, gdy wprowadzono nową formułę matury, aż do chwili obecnej, wyniki naszych matur są wyższe od średniej wojewódzkiej oraz średniej krajowej.

Wysoka pozycja LOTE w rankingu to zasługa uczniów i nauczycieli. Absolwentom z 2018 r. dziękujemy za bardzo dobre wyniki matur, który miały decydujący wpływ na wysoką ocenę. To także wynik wysokich kompetencji nauczycieli LOTE, ich ciężkiej pracy i oddania sprawom szkoły.

Listy najlepszych szkół polecamy głównie gimnazjalistom i ich rodzicom. Przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej, warto sprawdzić jak oceniane jest wybrane liceum w profesjonalnym rankingu.
 

KRYTERIA, za pomocą których oceniono szkoły to: wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%), sukcesy w olimpiadach (30%).

Tabele wyników: