• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Z dumą i radością oświadczamy, że uczniowie klasy maturalnej LOTE zdali egzamin Deutsches Sprachdiplom II na poziomie językowym B2/C1.

Z egzaminem DSD II i polską maturą można podjąć studia na każdym kierunku w Niemczech!

DSD II to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami Niemiec. Dyplom DSD II jest świadectwem znajomości języka niemieckiego, niezbędnym dla podjęcia studiów wyższych w Niemczech.

A oto co nasi absolwenci DSDII mówią o przygotowaniach do egzaminu i o samym egzaminie:

Asia:

Całość uczestniczenia w lekcjach języka niemieckiego oraz przygotowaniach do zdania certyfikatu DSD była dla mnie ciekawym wyzwaniem. Mile wspominam pracę podczas zajęć, kiedy to na wiele sposobów ćwiczyliśmy i doskonaliliśmy nasze umiejętności języka w komunikacji np. poprzez tworzenie scenek w grupach czy przedstawiania własnych prezentacji. Prowadzone zajęcia pokazały, że nieraz wymagająca wiele wysiłku nauka, potrafi być również na swój sposób przyjemna i dawać nieoczekiwane rezultaty, z czego teraz mogę czerpać ogromną satysfakcję.

Paulina:

Z perspektywy czasu widzę, jak ogromny postęp zrobiliśmy. Początek zmagań z DSD był bardzo ciężki, ponieważ musieliśmy się przyzwyczaić do rutyny z językiem niemieckim na czele. Jednakże dzięki zróżnicowanym metodom nauczania mogliśmy  wiele z lekcji wynieść, nigdy się przy tym nie nudząc. Całe 3 lata wspominam z uśmiechem na twarzy.

Martyna:

Moje zmagania z DSD nauczyły mnie nie tylko języka niemieckiego, lecz także otworzyły oczy na wiele tematów. Dzięki różnorodności materiałów, źródeł i sposobów nauki, mieliśmy możliwość zastanowienia się nad wieloma współczesnymi tematami, myśląc o nich w kontekście krajów niemieckojęzycznych. Umożliwiło nam to naukę użytkowego języka na wysokim poziomie oraz pozwoliło rozwinąć nasze krytyczne myślenie o świecie. Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w takich lekcjach :)

Adrian:

Program DSD umożliwił rozwój umiejętności posługiwania się językiem niemieckim bez względu na to, jaki był poziom startowy ucznia. Osobiście mogłem poszerzyć znajomość języka oraz dzięki różnorodnej tematyce DSD poszerzyć swoją wiedzę ogólną w wielu tematach. Zajęcia pokazały mi, że nauka języka potrafi być niesamowicie urozmaicona i kreatywna. Po trzech latach nauki pozostanie mi nie tylko nabyta wiedza i umiejętności językowe, ale również mnóstwo pozytywnych wspomnień!

Julia:

Program DSD II choć wymagający zaowocował świetnymi wynikami z egzaminu i bardzo wysokim poziomem języka, co wielu z nas dało ogromne możliwości na przyszłość (sama planuję wyjazd do Austrii na studia). Poruszane były tematy ważne i aktualne, dzięki czemu nie tylko uczyliśmy się słownictwa i sztuki prowadzenia dyskusji, ale i poszerzyliśmy nasze horyzonty. Zajęcia prowadzone były w sposób ciekawy i urozmaicony, a postawa nauczycielek motywowała nas do dalszej pracy. Z pewnością będę wspominać DSD z uśmiechem na twarzy i ogromną satysfakcją.