• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Pod koniec roku szkolnego, w ramach współpracy naszego liceum z I LO im. M. Kopernika w Katowicach, 31 maja 2019 r. piętnaścioro uczniów LOTE miało okazję, wraz z uczniami z Katowic, uczestniczyć w wyjeździe na obóz naukowy do Francji.

W dniach od 31 marca do 5 kwietnia 2019 r. klasy drugie LOTE miały przyjemność uczestniczyć w wymianie polsko-niemieckiej ze szkołą z Poczdamu, leżącego koło Berlina. Po drodze autokar zatrzymał się w Dreźnie, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić część tego pięknego miasta. Wieczorem, po dotarciu do celu, uczniowie spotkali się ze swoimi przyjaciółmi, poznanymi w październiku w trakcie ich wizyty w Polsce, oraz ich rodzinami.

W poniedziałek, 4.03.2019 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dagmarą Mielke wyruszyła w podróż do tajemniczej Krzyżowej, by zgłębić tajniki pojęcia „zrównoważonego rozwoju” oraz zielonego życia z możliwe jak najmniejszymi szkodami dla planety. Wzięliśmy udział w tygodniowym projekcie adresowanym do młodzieży: „Local in Global: Welcome to Krapova” finansowanym w ramach funduszu Erasmus+ a organizowanym przez niemiecką fundację Kreisau-Initiative.

3 października 2018 r. klasy pierwsze LOTE wybrały się na wycieczkę integracyjną do Ośrodka „H2O” w Kiczycach. Sprzed szkoły wyjechaliśmy o godzinie ósmej czterdzieści pięć, na miejsce dotarliśmy po trzydziestu minutach jazdy.

Od kilkunastu lat tradycją naszej szkoły jest pięciodniowy wyjazd maturalnych klas nad polskie morze. 16 września 2018 r., w niedzielę, o godzinie 23:30 wyruszyliśmy autobusem do Jastarni. Następnego dnia, około godz. 11, dotarliśmy na miejsce.