• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W dniach 5 oraz 6 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna, w której brały udział 1 i 2 klasy LOTE. Celem wycieczki było zwiedzanie Brna oraz Wiednia, a także zobaczenie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Wiedniu.

23 października 2019 r. uczniowie LOTE udali się na warsztaty geograficzne na Uniwersytecie Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz drugich, którzy wybrali geografię jako jeden z przedmiotów seminaryjnych. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy oraz utrwalenie poznanych dotychczas informacji w zakresie dziejów Ziemi.

W dniach od 23 do 29 września 2019 r. sześć osób z klas drugich LOTE, wraz z panią Gabrielą Czarnik, miało przyjemność uczestniczyć w projekcie Erasmus+ Local in Global - Welcome to Krapowa!, odbywającym się w przepięknej Krzyżowej. Wraz z nami w zajęciach wzięli udział uczniowie z Niemiec, Armenii i Bułgarii, co pozwoliło nam nie tylko rozwinąć nasze umiejętności językowe pod względem angielskiego i niemieckiego, ale także umożliwiło bliskie zapoznanie się z nieznaną przedtem kulturą armeńską i bułgarską.

Trzecia klasa liceum w większości kojarzy nam się z maturą… i maturą. Stres, pierwsze objawy nerwicy natręctw i bezsenność to nieliczne z symptomów po jakich poznamy jednostkę tak zwanego „maturzysty”. Jak pomóc biednemu „maturzyście”? Zafundować relaksujący tydzień nad polskim morzem!

12 i 13 września 2019 r. pierwszoklasiści wzięli udział w dwóch wyjazdach integracyjnych - pierwszego dnia integrowali się byli gimnazjaliści uczęszczający do 3-letniego LOTE, zaś w dniu kolejnym czynili to absolwenci szkół podstawowych obecnie będący uczniami 4-letniego LOTE.