• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

12 października 2017 r. o godz. 9 rano pełni optymizmu zebraliśmy się pod szkołą i wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę integracyjną. Po 20 minutach jazdy znaleźliśmy się w ośrodku H20 w Kiczycach.

Już po raz dziewiąty uczniowie LOTE i GTE mieli okazję wyjechać na Korsykę w ramach szkolnej wymiany partnerskiej z Lycée de Balagne w L’Ile-Rousse. Jak co roku program był bogaty. Począwszy od zajęć w szkole, przez zwiedzanie L’Ile-Rousse, Calvi, Domaine Orsini, Parc Galea po zajęcia sportowe (kajaki), karaoke oraz plażowanie i kąpiel w morzu. Ponadto młodzież spędziła wiele czasu w domach rodzin goszczących, gdzie była okazja do poznania zwyczajów korsykańskich, smacznej kuchni i co najważniejsze – praktycznego użycia języka francuskiego i… angielskiego ;-)

13 maja 2017 r. około godziny 7:00 wyjechaliśmy na, tradycyjną już, wycieczkę do Wilna. Podróż trwała stosunkowo długo, bo prawie 14 godzin, ale w autokarze panowała przyjemna atmosfera i każdy znalazł sobie jakieś zajęcie. Na granicy z Litwą zatrzymaliśmy się w restauracji, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek. Po 22:00 dotarliśmy do naszego hotelu „Panorama”, który znajdował się w samym centrum miasta, niedaleko Ostrej Bramy.

W 2016 roku LOTE nawiązało współpracę z V LO i LO im. M. Reja w Bielsku-Białej. Celem współpracy był wyjazd młodzieży na warsztaty S’Cool LAB organizowane przez CERN w Genewie. Było to nie lada wyzwanie. Chętnych na udział w warsztatach jest co roku ogromna ilość (180 osób przypada na jedno miejsce). Uczniowie klas trzecich LOTE – seminarzyści z fizyki, którzy chcieli wziąć udział w tej naukowej wyprawie, musieli napisać listy motywacyjne w języku angielskim.

15 grudnia 2016 r. przed godziną 7:00 uczniowie klas pierwszych LOTE wyjechali na dwudniową wycieczkę do Czech i Austrii. W planach było zwiedzanie, relaks i przyjemności!