• budynek2.png
  • IMG_3379.JPG
  • klasa.jpg
  • rpa.png
  • rpab1.png
  • rpab2.png

W dniach od 8 do 13 kwietnia 2018 r. uczniowie LOTE mieli okazję udać się na wymianę młodzieży do Berlina i Poczdamu. Wyjazdy do Niemiec – realizowane od  wielu już lat – uznawane są za tradycję naszej Szkoły. Zanim dotarliśmy do celu, odwiedziliśmy Wittenbergę. Spędziliśmy tam około 2 godziny, zwiedzając miejsca związane z życiem Marcina Lutra. Następnie pojechaliśmy do Poczdamu, gdzie przywitali nas nasi niemieccy rówieśnicy wraz ze swoimi rodzicami.

Mówi się, że Cieszyn to mały Wiedeń, jednak my zapragnęliśmy zobaczyć ten większy, prawdziwy. Przekonaliśmy więc kogo trzeba i 14 grudnia 2017 r. ruszyliśmy do stolicy Austrii.

22 listopada 2017 r. grupa uczennic LOTE uczęszczających na seminarium z geografii wybrała się na wycieczkę do Planetarium w Chorzowie.

12 października 2017 r. o godz. 9 rano pełni optymizmu zebraliśmy się pod szkołą i wyruszyliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę integracyjną. Po 20 minutach jazdy znaleźliśmy się w ośrodku H20 w Kiczycach.

Już po raz dziewiąty uczniowie LOTE i GTE mieli okazję wyjechać na Korsykę w ramach szkolnej wymiany partnerskiej z Lycée de Balagne w L’Ile-Rousse. Jak co roku program był bogaty. Począwszy od zajęć w szkole, przez zwiedzanie L’Ile-Rousse, Calvi, Domaine Orsini, Parc Galea po zajęcia sportowe (kajaki), karaoke oraz plażowanie i kąpiel w morzu. Ponadto młodzież spędziła wiele czasu w domach rodzin goszczących, gdzie była okazja do poznania zwyczajów korsykańskich, smacznej kuchni i co najważniejsze – praktycznego użycia języka francuskiego i… angielskiego ;-)