• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W dniach od 23 do 29 września 2019 r. sześć osób z klas drugich LOTE, wraz z panią Gabrielą Czarnik, miało przyjemność uczestniczyć w projekcie Erasmus+ Local in Global - Welcome to Krapowa!, odbywającym się w przepięknej Krzyżowej. Wraz z nami w zajęciach wzięli udział uczniowie z Niemiec, Armenii i Bułgarii, co pozwoliło nam nie tylko rozwinąć nasze umiejętności językowe pod względem angielskiego i niemieckiego, ale także umożliwiło bliskie zapoznanie się z nieznaną przedtem kulturą armeńską i bułgarską.

Trzecia klasa liceum w większości kojarzy nam się z maturą… i maturą. Stres, pierwsze objawy nerwicy natręctw i bezsenność to nieliczne z symptomów po jakich poznamy jednostkę tak zwanego „maturzysty”. Jak pomóc biednemu „maturzyście”? Zafundować relaksujący tydzień nad polskim morzem!

12 i 13 września 2019 r. pierwszoklasiści wzięli udział w dwóch wyjazdach integracyjnych - pierwszego dnia integrowali się byli gimnazjaliści uczęszczający do 3-letniego LOTE, zaś w dniu kolejnym czynili to absolwenci szkół podstawowych obecnie będący uczniami 4-letniego LOTE.

Pod koniec roku szkolnego, w ramach współpracy naszego liceum z I LO im. M. Kopernika w Katowicach, 31 maja 2019 r. piętnaścioro uczniów LOTE miało okazję, wraz z uczniami z Katowic, uczestniczyć w wyjeździe na obóz naukowy do Francji.

W dniach od 31 marca do 5 kwietnia 2019 r. klasy drugie LOTE miały przyjemność uczestniczyć w wymianie polsko-niemieckiej ze szkołą z Poczdamu, leżącego koło Berlina. Po drodze autokar zatrzymał się w Dreźnie, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić część tego pięknego miasta. Wieczorem, po dotarciu do celu, uczniowie spotkali się ze swoimi przyjaciółmi, poznanymi w październiku w trakcie ich wizyty w Polsce, oraz ich rodzinami.