• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

30.03.2022 r. grupa uczniów brała udział w warsztatach geograficznych na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Przyrodniczego w Sosnowcu. Aby uatrakcyjnić długą podróż uczestnicy wycieczki spróbowali swoich sił w roli przewodnika. Prawie każdy uczestnik przygotował ciekawe informacje o miejscowościach i regionach, przez które przejeżdżał bus, by w trakcie jazdy opowiedzieć o nich pozostałym.

Cały ubiegły tydzień, zamiast od razu rzucać się w wir przygotowań do egzaminów, my, maturzyści, postanowiliśmy udać się na 5-dniową, tradycyjną już wycieczkę do Jastarni, by choć na chwilę zapomnieć o tym, co czeka nas w maju i naładować baterie przed zbliżającymi się intensywnymi miesiącami.

W dniach 5 oraz 6 grudnia 2019 r. odbyła się wycieczka szkolna, w której brały udział 1 i 2 klasy LOTE. Celem wycieczki było zwiedzanie Brna oraz Wiednia, a także zobaczenie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Wiedniu.

23 października 2019 r. uczniowie LOTE udali się na warsztaty geograficzne na Uniwersytecie Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz drugich, którzy wybrali geografię jako jeden z przedmiotów seminaryjnych. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy oraz utrwalenie poznanych dotychczas informacji w zakresie dziejów Ziemi.

W dniach od 23 do 29 września 2019 r. sześć osób z klas drugich LOTE, wraz z panią Gabrielą Czarnik, miało przyjemność uczestniczyć w projekcie Erasmus+ Local in Global - Welcome to Krapowa!, odbywającym się w przepięknej Krzyżowej. Wraz z nami w zajęciach wzięli udział uczniowie z Niemiec, Armenii i Bułgarii, co pozwoliło nam nie tylko rozwinąć nasze umiejętności językowe pod względem angielskiego i niemieckiego, ale także umożliwiło bliskie zapoznanie się z nieznaną przedtem kulturą armeńską i bułgarską.