• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W poniedziałek, 4.03.2019 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dagmarą Mielke wyruszyła w podróż do tajemniczej Krzyżowej, by zgłębić tajniki pojęcia „zrównoważonego rozwoju” oraz zielonego życia z możliwe jak najmniejszymi szkodami dla planety. Wzięliśmy udział w tygodniowym projekcie adresowanym do młodzieży: „Local in Global: Welcome to Krapova” finansowanym w ramach funduszu Erasmus+ a organizowanym przez niemiecką fundację Kreisau-Initiative.

3 października 2018 r. klasy pierwsze LOTE wybrały się na wycieczkę integracyjną do Ośrodka „H2O” w Kiczycach. Sprzed szkoły wyjechaliśmy o godzinie ósmej czterdzieści pięć, na miejsce dotarliśmy po trzydziestu minutach jazdy.

Od kilkunastu lat tradycją naszej szkoły jest pięciodniowy wyjazd maturalnych klas nad polskie morze. 16 września 2018 r., w niedzielę, o godzinie 23:30 wyruszyliśmy autobusem do Jastarni. Następnego dnia, około godz. 11, dotarliśmy na miejsce.

W dniach od 8 do 13 kwietnia 2018 r. uczniowie LOTE mieli okazję udać się na wymianę młodzieży do Berlina i Poczdamu. Wyjazdy do Niemiec – realizowane od  wielu już lat – uznawane są za tradycję naszej Szkoły. Zanim dotarliśmy do celu, odwiedziliśmy Wittenbergę. Spędziliśmy tam około 2 godziny, zwiedzając miejsca związane z życiem Marcina Lutra. Następnie pojechaliśmy do Poczdamu, gdzie przywitali nas nasi niemieccy rówieśnicy wraz ze swoimi rodzicami.

Mówi się, że Cieszyn to mały Wiedeń, jednak my zapragnęliśmy zobaczyć ten większy, prawdziwy. Przekonaliśmy więc kogo trzeba i 14 grudnia 2017 r. ruszyliśmy do stolicy Austrii.