15 kwietnia uczniowie klasy drugiej, uczący się języka hiszpańskiego, odwiedzili Instytut Cervantesa, gdzie oprócz zapoznania się z Instytucją i jej misją, mieli okazję zwiedzić niezwykłą wystawę prac meksykańskiego malarza Rolando Rojas. Barwne obrazy artysty stały się dla naszych uczniów prawdziwą podróżą do świata wyobraźni, symboli i latynoamerykańskiej kultury.
Po obejrzeniu wystawy przyszedł czas na własną twórczość! Podczas warsztatów malarskich uczniowie stworzyli prace inspirowane stylem artysty, rozwijając swoją kreatywność i odwagę artystyczną. Okazało się, że w każdym z nas ukryty jest artysta! Zajęcia poprowadziła Ronda Bautista (hiszpańska artystka), która wprowadziła uczestników w świat kolorów, emocji i sztuki współczesnej, przybliżyła symbolikę zawartą w pracach Rolando Rojas oraz służyła pomocą i dodawała twórczej motywacji. Powstały bardzo ciekawe prace! W dalszej części dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach języka hiszpańskiego a na posiłek udaliśmy się…a jakże! Do restauracji meksykańskiej „El Taco”. Jak widać, droga do Meksyku prowadzi przez Kraków.

