• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Nareszcie! Po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciliśmy do tradycji Dnia Otwartego LOTE! Mogliśmy więc pokazać gościom – ósmoklasistom jak ciekawie i po prostu nieszablonowo wyglądają lekcje w naszym Liceum i dlaczego uczniowie LOTE lubią w nich uczestniczyć…

21 kwietnia 2022 r. do naszego Liceum przybywali ósmoklasiści z całego cieszyńskiego powiatu. Na samym początku – podczas powitania na auli – zostali zaznajomieni z zasadami rekrutacji do naszej placówki oraz wstępnie usłyszeli słów kilka o specyfice Szkoły.

Następnie nasi goście – podzieleni na mniejsze grupy warsztatowe – wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych aktywnościach. Obecni uczniowie LOTE, z przyjemnością i satysfakcją uczestniczenia w czymś naprawdę ważnym, kreatywnie i wg własnych scenariuszy, poprowadzili dla ósmoklasistów zajęcia, podczas których zaprezentowali nie tylko ciekawe formy prowadzenia zajęć, ale też własne umiejętności językowe oraz merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin.

W minionym roku szkolnym nasza szkoła została zaproszona przez LO im. Kopernika w Katowicach do projektu matematycznego „Peerformaths”. Projekt realizowany jest w ramach Erasmusa - trójstronnie - pomiędzy: Lycée Dumont D’Urville z Tulonu, LO im. Kopernika z Katowic oraz LOTE. Zapoczątkowany został przez warsztaty matematyczne w języku francuskim w kwietniu 2021 roku.

W progach naszej szkoły zawsze chętnie gościmy ciekawych ludzi, którzy poszerzają nasze okno na świat. Tym razem zagościł u nas Filip Springer – pisarz i fotograf, autor wielu cykli reporterskich oraz książek, nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce.

3 września 2021 r. (piątek), godz. 16.00
aula

Uczniowie klas 2a, 2b i 2 c wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „BAKCYL – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży”. Polegał on na przeprowadzeniu przez praktyków – bankowców dwóch lekcji online na platformie webinarowej w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.