fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

29 grudnia 2022 r. LOTE było gospodarzem Koncertu Kolęd „Dzieci śpiewają kolędy” w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią teatr znowu wypełnił się dziecięcym i młodzieżowym kolędowaniem.

We wtorek 22 listopada 2022 r. przekazaliśmy do Centrum Misji i Ewangelizacji ponad 30 paczek, które przygotowali nasi uczniowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Cieszymy się z tego, że w praktyczny sposób możemy pomagać innym tak, aby jak najwięcej osób mogło się uśmiechnąć w Święta Bożego Narodzenia.

 

Dlaczego 12 października w LOTE to dzień szczególny? W Hiszpanii oraz w krajach hiszpańskojęzycznych obchodzony jest wtedy Día de La Hispanidad. Historycy twierdzą, że właśnie tego dnia Krzysztof Kolumb dotarł do wybrzeży Nowego Świata. Z tej okazji w LOTE ponownie zorganizowano hiszpańską fiestę dla uczących się języka hiszpańskiego.

Nareszcie! Po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciliśmy do tradycji Dnia Otwartego LOTE! Mogliśmy więc pokazać gościom – ósmoklasistom jak ciekawie i po prostu nieszablonowo wyglądają lekcje w naszym Liceum i dlaczego uczniowie LOTE lubią w nich uczestniczyć…

21 kwietnia 2022 r. do naszego Liceum przybywali ósmoklasiści z całego cieszyńskiego powiatu. Na samym początku – podczas powitania na auli – zostali zaznajomieni z zasadami rekrutacji do naszej placówki oraz wstępnie usłyszeli słów kilka o specyfice Szkoły.

Następnie nasi goście – podzieleni na mniejsze grupy warsztatowe – wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych aktywnościach. Obecni uczniowie LOTE, z przyjemnością i satysfakcją uczestniczenia w czymś naprawdę ważnym, kreatywnie i wg własnych scenariuszy, poprowadzili dla ósmoklasistów zajęcia, podczas których zaprezentowali nie tylko ciekawe formy prowadzenia zajęć, ale też własne umiejętności językowe oraz merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin.

W minionym roku szkolnym nasza szkoła została zaproszona przez LO im. Kopernika w Katowicach do projektu matematycznego „Peerformaths”. Projekt realizowany jest w ramach Erasmusa - trójstronnie - pomiędzy: Lycée Dumont D’Urville z Tulonu, LO im. Kopernika z Katowic oraz LOTE. Zapoczątkowany został przez warsztaty matematyczne w języku francuskim w kwietniu 2021 roku.