fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Koncert Kolęd „Dzieci śpiewają kolędy” w Teatrze im. A. Mickiewicza jest organizowany od 1993 roku czyli od momentu powstania Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego. Tylko w dwóch latach pandemii koncerty się nie odbyły. Bohaterami koncertu są chórki dziecięce działające przy parafiach ewangelickich Diecezji Cieszyńskiej Kościoła E.-A. W tym roku, w koncercie w dniu 3.01.2024, zaśpiewały oraz zagrały chórki i zespoły z Cieszyna, Skoczowa, Drogomyśla oraz z Hażlachu i Zamarsk. Celem kolędowania jest przekazywanie Dobrej Nowiny z pokolenia na pokolenie oraz aby śpiew i radość młodych wykonawców niosły Boże przesłanie zbawienia dla ludzi.

W środę 13 września 2023 r. dwadzieścioro uczniów LOTE wybrało się do Krakowa wraz z ks. Marcinem Brzóską i ks. Mateuszem Mendrochem. Wyjazd był związany z 13. Zgromadzeniem Ogólnym Światowej Federacji Luterańskiej.

W poniedziałek 19 czerwca 2023 r. licealiści z klas pierwszych LOTE mieli okazję wziąć udział w lekcji historii przeprowadzonej w Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie, gdzie zapoznali się z historią cieszyńskiego pułku podhalańczyków oraz obejrzeli pamiątki związane z najnowszym okresem historii Śląska Cieszyńskiego. Następnie uczniowie udali się do „Garnizonu" - Ośrodka Edukacji Obronnej.

29 grudnia 2022 r. LOTE było gospodarzem Koncertu Kolęd „Dzieci śpiewają kolędy” w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią teatr znowu wypełnił się dziecięcym i młodzieżowym kolędowaniem.

We wtorek 22 listopada 2022 r. przekazaliśmy do Centrum Misji i Ewangelizacji ponad 30 paczek, które przygotowali nasi uczniowie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Cieszymy się z tego, że w praktyczny sposób możemy pomagać innym tak, aby jak najwięcej osób mogło się uśmiechnąć w Święta Bożego Narodzenia.