fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Zapraszamy do udziału w projekcie społecznym „Wrażliwi na sztukę” realizowanym w ramach  Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Inicjatywa ta jest adresowana do mieszkańców naszego miasta, a głównym beneficjentem jest Szpital Śląski w Cieszynie. Patronat honorowy  nad  całością działań  projektowych objął Burmistrz Cieszyna. Projekt realizowany jest na zajęciach kółka ekonomicznego pod opieką Pani Katarzyny Piwochy.

Uczestniczki projektu – uczennice klasy 1a Monika Macura i Maria Hajek - zaplanowały konkurs plastyczny dla uczniów cieszyńskich szkół podstawowych, koncert muzyczny dla pacjentów, malowanie muralu na korytarzu szpitala oraz organizację kącika czytelniczego na świetlicy oddziału pediatrii.

Na konkurs plastyczny odpowiedziało 85 uczniów. Ich prace oceniać będzie jury już 20 lutego. W dniu 6 marca 2017 r.  na terenie sali szkoleniowo-konferencyjnej cieszyńskiego szpitala odbędzie się  koncert  muzyczny dla pacjentów szpitala oraz mieszkańców Cieszyna, podczas którego zostanie zaprezentowana idea konkursu i przedstawione będą etapy jego realizacji. W okresie od 8 do 14 marca 2017 r.  zorganizowana zostanie wystawa prezentująca najlepsze prace uczniów w konkursie plastycznym w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy. Zapraszamy na stronę projektu na FB „Wrażliwi na sztukę” – polubcie koniecznie!

Społeczność GTE i LOTE może przyłączyć się do społecznego projektu. W dniach od 13 do 28 lutego br. organizowana będzie zbiórka książek dla dzieci i młodzieży do lat 18. Książki można zostawić w sekretariacie lub bibliotece Szkoły. Wasze dary zostaną przekazane na oddział pediatrii Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Powstanie tam kącik czytelniczy, który z pewnością umili pobyt w szpitalu małym pacjentom.

Mamy nadzieję, że powyższa akcja pokaże, iż we współczesnym świecie tkwi wiele dobra i współczucia dla innych ludzi.