fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, w dniu 10.01.2020 r. w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbył się finał projektu społecznego Science Treasure – Skarb Nauki.

Zwolnieni z Teorii to projekt, w którym uczestnicy realizują własne projekty społeczne ze wsparciem platformy internetowej, gdzie uzyskują dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute R.E.P. Projekt został ujęty na liście Forbes 30 Under 30 Europe.

W tym roku grupa uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego i Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie w składzie: Jagoda Cholewa – kierownik projektu, Magda Łatanik, Justyna Rozmus, Monika Szlajss, Adam Gawlas i Michał Wawrzeczko zorganizowała warsztaty, których celem było zainteresowanie nauką poprzez inspirowanie ciekawości poznawczej. Warsztaty przeprowadzono w klasach IV-VIII wybranych szkół podstawowych na terenie powiatu cieszyńskiego. Końcowym elementem był finał projektu przeprowadzony w COKu „Dom Narodowy”. Zarówno w szkołach jak i podczas finału prezentowane były doświadczenia z zakresu biologii, fizyki, chemii i matematyki.

W całym projekcie wzięło udział ponad 500 uczestników. Opiekunem młodych menadżerów była Pani mgr Katarzyna Piwocha.