fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

20 marca każdego roku na całym świecie świętowany jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii, a przez cały marzec trwają obchody Miesiąca Frankofonii. Nasza szkoła również zaakcentowała to wydarzenie i włączyła się do świętowania.

W piątek 19 marca 2021 r. uczniowie klas pierwszych i drugich uczący się języka francuskiego uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Jean-Claude'a Hauptmanna, lektora i koordynatora sekcji dwujęzycznej w I LO im. M. Kopernika w Katowicach.  Zajęcia odbyły się oczywiście online przy użyciu aplikacji Digipad. Tematem była piosenka Pascala Obispo "Et bleu" i cały ogrom informacji w niej zawartych dotyczących historii, kultury, cywilizacji i znanych postaci Francji. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji i chyba dobrze się bawili.

Od 22 do 26 marca LOTE gościło z kolei Festiwal Filmów Frankofońskich. Na program festiwalu złożyło się osiem filmów, które z dużą dawką wrażliwości, ale również humoru poruszały ważne tematy społeczne. Dostęp do filmów mieli wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły, tym bardziej, że filmy można było oglądać w wersji oryginalnej z napisami w języku polskim i to na dodatek bezpłatnie. W grupach francuskich natomiast kino frankofońskie było jednym z elementów pracy dydaktycznej. Ponadto podczas zajęć uczniowie przygotowali  materiały związane z historią, kulturą, cywilizacją Francji, żeby na koniec utrwalić ten frankofoński czas online na zdjęciach.