fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W minionym roku szkolnym nasza szkoła została zaproszona przez LO im. Kopernika w Katowicach do projektu matematycznego „Peerformaths”. Projekt realizowany jest w ramach Erasmusa - trójstronnie - pomiędzy: Lycée Dumont D’Urville z Tulonu, LO im. Kopernika z Katowic oraz LOTE. Zapoczątkowany został przez warsztaty matematyczne w języku francuskim w kwietniu 2021 roku.

Wówczas naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Wiktoria Majchrowska i Zuzia Fuchs. W tym roku realizowany jest drugi etap projektu, mianowicie wizyta studyjna władz kuratoryjnych z Francji w szkołach partnerskich w Polsce. Jej celem jest zapoznanie się z różnicami w nauczaniu matematyki w szkołach polskich i francuskich. Pierwsza taka wizyta w LOTE miała miejsce 27 marca. Wówczas goście z Francji obserwowali zajęcia seminaryjne prowadzone przez Tomasza Glajcara. Druga wizyta w naszej szkole odbyła się 11 kwietnia. Inspektorzy uczestniczyli w zajęciach z matematyki prowadzonych przez Jolantę Woźniak, Tomasza Glajcara i Magdalenę Glac (SPTE) oraz w lekcji fizyki prowadzonej przez Izabelę Pękowską. Podczas spotkania z panią dyrektor Aleksandrą Trybuś - Cieślar uczestnicy projektu ze strony francuskiej zostali zapoznani z funkcjonowaniem naszej szkoły. Podczas ewaluacji końcowej przeprowadzonej w Katowicach inspektorzy wysoko ocenili system nauczania w LOTE, z czego oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni.