fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Nareszcie! Po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciliśmy do tradycji Dnia Otwartego LOTE! Mogliśmy więc pokazać gościom – ósmoklasistom jak ciekawie i po prostu nieszablonowo wyglądają lekcje w naszym Liceum i dlaczego uczniowie LOTE lubią w nich uczestniczyć…

21 kwietnia 2022 r. do naszego Liceum przybywali ósmoklasiści z całego cieszyńskiego powiatu. Na samym początku – podczas powitania na auli – zostali zaznajomieni z zasadami rekrutacji do naszej placówki oraz wstępnie usłyszeli słów kilka o specyfice Szkoły.

Następnie nasi goście – podzieleni na mniejsze grupy warsztatowe – wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanych aktywnościach. Obecni uczniowie LOTE, z przyjemnością i satysfakcją uczestniczenia w czymś naprawdę ważnym, kreatywnie i wg własnych scenariuszy, poprowadzili dla ósmoklasistów zajęcia, podczas których zaprezentowali nie tylko ciekawe formy prowadzenia zajęć, ale też własne umiejętności językowe oraz merytoryczną wiedzę z wybranych dziedzin.

Starsi  koledzy zachęcali więc kandydatów – najbardziej konkretnie jak mogli, bo na własnym przykładzie – do podjęcia nauki w LOTE. Podczas 15 minutowych warsztatów, przygotowanych wspólnie z nauczycielem prowadzącym, proponowali gościom udział w: matematycznej grze karcianej przedstawiającej Paradoks Monty’ego Halla, zajęciach  z robotyki, konkursie geograficznym, warsztatach biologicznych, debacie w języku angielskim czy dyskusji o  świecie i literaturze. Podczas warsztatów z fizyki ósmoklasiści zapoznali się z rodzajami gwiazd oraz ich ewolucją. Nie zabrakło również licznych zagadek i quizów językowych (po francusku, hiszpańsku i niemiecku).

Potencjalni kandydaci zwiedzili budynek LOTE od parteru aż po poddasze, a - jak widać na zdjęciach – towarzyszyła temu dobra zabawa i przyjazna atmosfera. Nasi goście zadawali sporo nurtujących ich pytań, a gospodarze – uczniowie LOTE – starali się na każde z nich wyczerpująco odpowiedzieć.

Mamy nadzieję, że ta wizyta przełamała „pierwsze lody” i wiele osób spośród naszych gości poczuło twórczą atmosferę LOTE i zostało zachęconych do tego, aby swoje kroki od września skierować na ulicę Sienkiewicza 2 w Cieszynie!

Serdecznie Was – do wspólnej, kreatywnej edukacji – zapraszamy!

UWAGA: Pamiętajcie, że już wkrótce (2 czerwca oraz – do wyboru – 9 czerwca) czekamy na absolwentów szkół podstawowych, których tym razem chcemy zaprosić na ROZMOWY WSTĘPNE, pozwalające na ZDOBYCIE DODATKOWYCH PUNKTÓW doliczanych przy rekrutacji.