fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Koncert Kolęd „Dzieci śpiewają kolędy” w Teatrze im. A. Mickiewicza jest organizowany od 1993 roku czyli od momentu powstania Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Ewangelickiego. Tylko w dwóch latach pandemii koncerty się nie odbyły. Bohaterami koncertu są chórki dziecięce działające przy parafiach ewangelickich Diecezji Cieszyńskiej Kościoła E.-A. W tym roku, w koncercie w dniu 3.01.2024, zaśpiewały oraz zagrały chórki i zespoły z Cieszyna, Skoczowa, Drogomyśla oraz z Hażlachu i Zamarsk. Celem kolędowania jest przekazywanie Dobrej Nowiny z pokolenia na pokolenie oraz aby śpiew i radość młodych wykonawców niosły Boże przesłanie zbawienia dla ludzi.

Koncert jest także okazją do propagowania idei szkolnictwa protestanckiego, promocji szkół oraz możliwością zdobywania funduszy na potrzeby placówek. Atrakcją koncertu jest loteria fantowa z atrakcyjnymi wygranymi oraz poczęstunek organizowany przez Radę Rodziców LOTE.

W tym roku prowadzącymi koncert byli: dyr. LOTE A. Trybuś-Cieślar oraz wiceprezes TE ks. M. Brzóska, a obok chórków parafialnych wystąpił także Zespół LOTE. Atrakcję wieczoru stanowiła loteria fantowa, w której głównymi nagrodami był voucher na catering Restauracji Pod Tułem oraz tablet Lenovo Świetnie zaopatrzony bufet zorganizowała Rada Rodziców LOTE.

Współpraca popłaca – i tym razem okazała się kluczem do sukcesu. Wszystkim zaangażowanym należą się duże brawa!

Wszystkim, którzy zakupili bilety i losy bardzo dziękujemy!