fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Trójka cieszyńskich licealistów zainicjowała współpracę z domami opieki społecznej w Cieszynie w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspiracja do aktywności społecznej. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie. Każdy finalista otrzymuje międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.

W LOTE projekt społeczny "Sztuka na wynos" realizowały Katarzyna Machej i Abigail Skrobarczyk. Celem młodzieżowej inicjatywy były spotkania z osobami starszymi, którzy zamieszkują w naszym mieście. Beneficjentami projektu byli pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej „Betania”, Domu Opieki „U Boromeuszek”, Domu Spokojnej Starości oraz Powiatowego Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”, a także członkowie klubu seniora „Młodzi Duchem” przy COK Dom Narodowy w Cieszynie.

Do swojego przedsięwzięcia uczniowie zaprosili wokalistkę Panią Anielę Skrobarczyk z Rudy Śląskiej i poetkę naszego regionu Panią Krystynę Kurzycę.

Końcem stycznia odbyło się szereg spotkań licealistów z uczestnikami projektu. „Wszyscy bardzo dobrze się bawili przy śpiewie, słuchaniu wierszy i fraszek, a nawet wspólnym tańcu” – przyznaje Kasia, liderka projektu.

Przedsięwzięcie pozwoliło uczniom poznać etapy realizowania projektów społecznych w praktyce, a równocześnie realnie przyczyniło się do wzajemnego poznawania sztuki przez młode i starsze pokolenie.

Słodki poczęstunek zapewniła wszystkim Piekarnia-Cukiernia „Bethlehem”.

Patronat honorowy nad projektem objął Starosta Cieszyński, a patronat medialny Głos Ziemi Cieszyńskiej.

Więcej informacji i zdjęć na fb:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100089185550861