fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

24 października 2017 r. w siedzibie Publisher-Innowacje w Cieszynie odbyło się szkolenie w ramach wsparcia metodycznego dla szkół ponadpodstawowych powiatu cieszyńskiego. Tematem szkolenia przeprowadzonego w języku niemieckim były różne aplikacje do nauki języków obcych i użycie kodów QR: „Landeskunde DACHL mit QR-Codes und anderen Apps”.

Spotkanie miało charakter warsztatowy i nauczyciele mogli nie tylko posłuchać prezentacji, ale mieli też okazję samemu spróbować, jak takie kody tworzyć i wypróbować je w praktyce. W czasie spotkania podzieliłam się z nauczycielami z naszego regionu doświadczeniami z odbytych szkoleń. Z jednej strony był to Zjazd Nauczycieli Języka Niemieckiego IDT w Szwajcarii, dzięki czemu mogłam przybliżyć kraj, kulturę, ciekawostki realioznawcze Szwajcarii. A drugim szkoleniem był 2 tygodniowy pobyt w Dublinie „Overseas Teachers' Course - General Methodology”, gdzie z kolei mogłam doskonalić swój warsztat metodyczny i doskonalić język angielski. Na tymże kursie miałam okazję zapoznać się z różnym aplikacjami, dzięki który można urozmaicić lekcję języka obcego.

W swojej prezentacji starałam się nie tylko przekazać treści seminarium, ale w atrakcyjnej formie podzielić nowymi metodami, technikami pracy i poinformować nauczycieli, jak sami mogą skorzystać ze środków POWER, biorąc udział w programie Erasmus+.

Justyna Sobota

Prezentacja

Landeskunde DACHL mit QR_Linkliste