fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W dniach 23.10. – 27.10. 2017 r. w ramach projektu POWER+ uczestniczyłyśmy w kursie języka angielskiego, w jednej z najlepszych szkół językowych na Malcie - Maltalinqua (St. Julian’s). Zajęcia odbywały się w grupach 11-12 osobowych, a prowadzone były metodami aktywizującymi, nakierowanymi głównie na słuchanie i mówienie, czyli na umiejętności, które są nam najbardziej potrzebne podczas m.in. wymian międzynarodowych prowadzonych przez naszą szkołę LOTE. Nie zabrakło również gramatyki i ćwiczeń pisemnych, pomocnych w przypomnieniu sobie i utrwaleniu języka angielskiego, co z kolei może przydać się nam w korzystaniu z materiałów dydaktycznych publikowanych w tym języku.

Poza nauką języka miałyśmy również okazję doświadczyć nowych metod dydaktycznych, które wykorzystane mogą być nie tylko w nauce języka obcego (np. język francuski), ale także podczas innych lekcji (język polski, fizyka). Zaangażowanie uczących i sposób prowadzenia zajęć dostarczył nam wielu inspiracji.

Nawiązałyśmy także wiele ciekawych kontaktów i znajomości, ponieważ szkolne „klasy” składały się z uczniów różnych narodowości. Zmuszało nas to do posługiwania się językiem angielskim również poza szkołą, podczas spotkań towarzyskich, zwiedzania, wspólnie spędzanego czasu wolnego.

Malta dostarczyła nam wielu wrażeń kulturowych, związanych ze sztuką, architekturą, tradycjami czy kulinariami. Zmusiła również do zainteresowania się historią związaną z miejscami, w których przebywałyśmy. Valetta, St. Julian’s, Sliema, Marsaxlokk, Mdina – to miasta, z którymi związane są ciekawe wydarzenia historyczne bądź tradycje, a także wybitne dzieła architektury (Con Catedra św. Jana, obrazy Caravaggia, średniowieczna, renesansowa czy barokowa architektura).

Był to z pewnością niezapomniany, inspirujący i bardzo atrakcyjny pod względem dydaktycznym wyjazd.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (do pobrania w formacie PDF).

Katarzyna Zawistowska-Słupczyńska
Małgorzata Hauptmann
Izabela Pękowska