fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Zdobywanie doświadczenia i rozwój osobisty traktujemy jako niekończący się proces. Dlatego starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno kadry nauczycielskiej, jak i uczniów naszego liceum napisaliśmy kolejny wniosek w ramach programu unijnego Erasmus + Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.

Miło nam poinformować, że złożony projekt uzyskał pozytywną ocenę oraz dofinansowanie z Unii Europejskiej. W związku z powyższym od września 2019 roku w naszym liceum realizowany jest projekt w ramach akcji KA1:
 

Otwarty nauczyciel, otwarty uczeń, otwarte społeczeństwo”.


Projekt potrwa do września 2021 roku.

W ramach zaplanowanych działań 10 nauczycieli naszej szkoły ( nauczyciele języków obcych, dyrekcja oraz nauczycielka języka polskiego) wyjedzie w wakacje 2020 roku na szkolenia z zakresu metodyki nauczania języków obcych, realiów kulturowych nauczanego języka obcego czy kursy doskonalące poziom języka angielskiego. Oprócz podniesienia kompetencji zawodowych, głównym celem nauczycieli biorących udział w projekcie jest promowanie europejskich wartości oraz uczenie młodzieży otwartości na świat. Zdobyte przez kadrę doświadczenie i kompetencje zostaną włączone do strategicznego rozwoju szkoły.

Kluczowe obszary działalności, które szkoła chce usprawnić:

  1. Podnoszenie kompetencji językowych wśród nauczycieli języków obcych.
  2. Indywidualizowanie procesu nauczania.
  3. Realizowanie treści kultury w sposób interdyscyplinarny.
  4. Wzmocnienie kompetencji językowych dyrekcji.

W związku działaniami projektowymi, w tym miejscu na bieżąco będziemy dzielić się z wydarzeniami realizowanymi w ramach projektu.

Dagmara Jagucka-Mielke
Koordynator projektu