• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W dniach 7 i 8 stycznia 2019 odbył się w naszej szkole po raz drugi ustny egzamin DSD II, czyli Deutsches Sprachdiplom B2/C1. Wszyscy z 18 uczniów i uczennic klas trzecich, którzy do niego przystąpili, zdali go i to na bardzo wysokim poziomie: 16 uczniów na C1 i 2 na B2.

DSD II to międzynarodowy egzamin z języka niemieckiego uprawniający do studiowania na niemieckojęzycznych uczelniach bez dodatkowych egzaminów. Egzamin można zdawać na całym świecie w wybranych szkołach objętych patronatem ZfA, Centrali Szkolnictwa Zagranicznego, które realizują rozszerzony program języka niemieckiego. Od 2017 roku LOTE jest szkołą przygotowującą i uprawnioną do przeprowadzanie egzaminów DSD I i II.

A tak to wyglądało w relacji jednej z uczestniczek egzaminu: “Już przed ósmą można było spotkać pierwszych uczniów przygotowujących się do egzaminu. Rozmowa trwała zaledwie 20 minut, co nie oznacza, że nie obyło się bez stresu. W trakcie egzaminu zdający mieli za za zadanie wypowiedzieć się na wylosowany temat, np. „Soziale Netzwerke”, “Graffiti’, czy nawet „Körperkult”. Następnie uczniowie przedstawiali prezentacje na wybrany przez siebie temat. Była to okazja do zaprezentowania swojej wiedzy. Stres zawsze towarzyszy w takich sytuacjach, ale dzięki wsparciu nauczycieli i przyjaznej atmosferze podczas rozmowy uczniowie byli w stanie go przezwyciężyć. Egzamin zakończył się pełnym sukcesem - 100% zdawalności”.

Z naszych poprzednich absolwentów, którzy zdawali DSD II, mamy już dwie studentki na Uniwersytecie Wiedeńskim.