• ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Niecałe trzy lata temu nasza 14-osobowa grupa zaczęła zmagania z przygotowaniami do egzaminu DSD II. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, na co się piszemy. Dla większości z nas był to ogromny wysiłek, by w tak krótkim czasie z poziomu językowego A2 osiągnąć wymagany C1. Jednakże teraz już wiemy, że nasz poświęcony trud i czas nie poszły na marne. Z dumą możemy oświadczyć, że 26 stycznia 2021 r. nasza, teraz już 9-osobowa grupa, w całości zdała część ustną egzaminu na poziom C1. Nadal oczekujemy na wyniki części pisemnej egzaminu, która odbyła się na szczęście również zgodnie z początkowym planem 24 listopada 2021 r.

Jednakże wszyscy jesteśmy pozytywnie nastawieni na rezultaty naszej nauki, ponieważ pomimo trudności spowodowanych pandemią i nauczaniem zdalnym, to nigdy nie poczuliśmy się pozostawieni sami sobie. Mimo braku nauczania stacjonarnego od marca nasze przygotowania i praca nie zostały przerwane. Jako jedyni otrzymaliśmy szansę na cotygodniowe konwersacje z panią Seybold, które w ogromnej mierze przyczyniły się do zdania naszego egzaminu ustnego, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Z całego serca chcielibyśmy podziękować także naszym wytrwałym germanistkom – Pani Patrycji Krydzie oraz Pani Justynie Sobocie, które prowadziły i wspierały nas mimo napotkanych trudności.

Trzyletnie zmagania z językiem nauczyły nas nie tylko determinacji w dążeniu do celu, lecz także poszerzyły nasze horyzonty oraz umożliwiły zdobywanie nowych doświadczeń. Ta droga była wielce emocjonalna, ale z perspektywy czasu doceniamy każdą lekcję, każde zadanie i każdą poradę, jakie otrzymaliśmy. Na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci :)