fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

12 stycznia 2022 r. miesięcznik PERSPEKTYWY ogłosił doroczny ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce.

LOTE w najnowszym rankingu:

86 miejsce w POLSCE
6 miejsce w WOJ. ŚLĄSKIM
1 miejsce w POWIECIE CIESZYŃSKIM

Po raz kolejny LOTE otrzymało tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY, poprawiając swoją wysoką lokatę w województwie śląskim oraz niezmiennie utrzymując 1 miejsce wśród liceów powiatu cieszyńskiego!


Tabele wyników:

 

LOTE zajmuje w rankingu wysoką pozycję nieprzerwanie od 2011 r., a więc od momentu, gdy ranking zaczął uwzględniać wyniki matur. Te wyniki świadczą same za siebie i potwierdzają fakt, że od 2005 roku, gdy wprowadzono nową formułę matury, aż do chwili obecnej, wyniki naszych matur są wyższe od średniej wojewódzkiej oraz średniej krajowej.

 

Wysoka pozycja LOTE w rankingu to zasługa uczniów i nauczycieli. Absolwentom z 2021 r. dziękujemy za bardzo dobre wyniki matur, który miały decydujący wpływ na wysoką ocenę. To także wynik wysokich kompetencji nauczycieli LOTE, ich ciężkiej pracy i oddania sprawom szkoły.

Listy najlepszych szkół polecamy głównie absolwentom szkół podstawowych i ich rodzicom. Przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły średniej, warto sprawdzić jak oceniane jest wybrane liceum w reprezentatywnym rankingu.

KRYTERIA, za pomocą których oceniono szkoły to: wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (45%), sukcesy w olimpiadach (25%).