fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W czwartek otrzymaliśmy oficjalną plakietkę „Szkoła PASCH” od Konsulatu Generalnego RFN. To ważne wyróżnienie, które potwierdza naszą wysoką jakość nauczania języka niemieckiego.

Od 2017 roku LOTE jest szkołą DSD, która posiada uprawnienia do przygotowania i przeprowadzania międzynarodowego egzaminu Deutsches Sprachdiplom na poziomie B2/C1 i jako taka należy do prestiżowego grona szkół PASCH, ogólnoświatowej sieci obejmującej niemal 2000 Szkół Partnerskich Niemiec.
Program "Szkoły: Partnerzy Przyszłości", zainicjowany przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w 2008 roku, jest największym przedsięwzięciem na rzecz promocji nauki języka niemieckiego i wsparcia szkół poza granicami Niemiec.

Udział w programie PASCH daje naszej szkole dostęp do różnorodnych zasobów edukacyjnych oraz możliwości międzynarodowej wymiany, co przynosi dodatkową wartość dla naszych uczniów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności językowe i interkulturowe.

Cieszymy się z tego wyróżnienia razem z naszymi dzisiejszymi uczniami grup DSD i serdecznie pozdrawiamy absolwentów, którzy się do tego sukcesu walnie przyczynili.