fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Nasz projekt "Treffpunkt Jugendcafe"został uhonorowany krajową odznaką jakości eTwinning. To inicjatywa, który połączyła LOTE z Gimnazjum Põlva w Estonii i otworzyła przed nami fascynujący świat międzynarodowej współpracy i nauki.

Idea projektu narodziła się podczas międzynarodowego zjazdu nauczycieli IDT 2022 w Wiedniu, w którym uczestniczyły pani Justyna Sobota i pani Aimi Jõesalu z Estonii. W wyniku autentycznej potrzeby naszych uczniów, chciałyśmy, aby nauka nie ograniczała się jedynie do sali lekcyjnej i książek, ale również obejmowała autentyczne rozmowy z rówieśnikami z innych krajów, wykorzystując do tego celu język niemiecki.

W trakcie projektu odbyły się liczne spotkania online na platformach Zoom i Meet, w których uczestniczyli nasi uczniowie oraz uczniowie z Gimnazjum Põlva. Te sesje były okazją do wymiany myśli, prezentacji tematów oraz omawiania różnych aspektów naszych kultur i edukacji. Każde spotkanie koncentrowało się na innym temacie, takim jak systemy edukacji, marzenia o idealnej szkole, skuteczne metody nauki języków obcych czy rola Unii Europejskiej w życiu młodzieży. Te dyskusje pomogły uczniom lepiej zrozumieć różnice i podobieństwa między naszymi krajami.

Projekt "Treffpunkt Jugendcafe" stanowił doskonałą okazję do doskonalenia języka niemieckiego. Nasi uczniowie nie tylko aktywnie komunikowali się w tym języku, ale także poszerzali swoje słownictwo i umiejętności w trakcie rzeczywistych rozmów. Oprócz spotkań, uczestnicy projektu korzystali z narzędzi internetowych do wspólnej pracy. Testowali nowe aplikacje i platformy, dzielili się swoimi doświadczeniami i uczyli się od siebie nawzajem.

Jako efekt końcowy projektu, uczestnicy stworzyli e-broszurę, która jest podsumowaniem naszej pracy i miłą pamiątką.

Warto również podkreślić, że uczniowie i nauczyciele z Estonii mieli okazję odwiedzić naszą szkołę w marcu tego roku w ramach wizyty Job Shadowing Erasmus+ i poznać nasze metody pracy. Przeprowadzili też wywiady z uczennicami i uczniami LOTE na temat ich motywacji i sposobów efektywnej nauki. Była to wyjątkowa okazja do bezpośredniego poznania siebie nawzajem i naszych kultur.

Projekt eTwinning "Treffpunkt Jugendcafe" nie tylko wspierał rozwijanie kompetencji językowych, ale także umiejętności interpersonalnych i międzykulturowych naszej młodzieży, zachęcając do współpracy międzynarodowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu, nauczycielom, uczniom, szczególnie grupie niemieckiej z obecnej klasy 2b za ich zaangażowanie w ten projekt.