fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

Wymiana Uczniowska LOTE 2024

Wymiana uczniowska LOTE z Paul Roos Gymnasium (RPA) 2024 dobiegła końca. Wszyscy możemy zgodnie stwierdzić, iż była to niezwykła przygoda, której nigdy nie zapomnimy. Mieliśmy okazję doświadczyć życia w całkiem innym, nieznanym dla nas świecie. Codziennie zadziwiały nas zwyczaje, kultura, klimat oraz tamtejsza ludność. Wymiana trwała 2 tygodnie (15.02-29.02.2024) i każdego dnia mieliśmy okazję zobaczyć i przeżyć coś nowego.

Od 11 do 16 lutego 2024 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z partnerskiego liceum Lycée de Balagne na Korsyce. Trwająca od 2009 roku wymiana została przerwana przez pandemię w 2020 roku. Wznowiono ją we wrześniu 2023 roku, kiedy to uczniowie LOTE odwiedzili śródziemnomorską wyspę. W lutym nadszedł czas na rewizytę.

We wrześniu 2023 r. roku mieliśmy okazję wziąć udział w wymianie będącej częścią współpracy LOTE z francuskim liceum położonym w mieście L’Ile Rousse na Korsyce. Razem z nami, na tą malowniczą wyspę udali się również uczniowie zaprzyjaźnionego Liceum im. Mikołaja Kopernika w Katowicach oraz nasi absolwenci.

W słoneczny poniedziałek klasy pierwsze udały się na wycieczkę integracyjną do Wisły na Trzy Kopce Wiślańskie. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Pilch wszyscy mogliśmy spotkać się przy „Telesforówce”. Pani Natalia Bukowska - nasz szkolny psycholog - zorganizowała zabawy integracyjne dla każdej klasy.

Zgodnie z wieloletnią tradycją LOTE, na początku września 2023 r. klasy 4 udały się na krótki wypoczynek powakacyjny do Jastarni.