fbpx
  • ban06.jpg
  • ban07.jpg
  • ban08.jpg
  • ban09.jpg
  • ban10.jpg
  • ban11.jpg

W kwietniu 2022 r. razem z kolegami i koleżankami z 2 i 3 klas dostaliśmy możliwość wyjazdu do Paryża. Ludzie mówiący o nim jako o mieście miłości nie mylą się. To miłość od pierwszego spojrzenia na tą piękną francuską stolicę. Widząc wszystkie znane nam wcześniej z podręczników, filmów czy zdjęć zabytki i atrakcje takie jak: Notre Dame, Wieża Eiffla czy łuk triumfalny nie potrafiliśmy wyjść z zachwytu.

To uczucie, gdy po kilkunastogodzinnej podróży widzisz wyższą niż można się spodziewać wieże Eiffla i płynącą obok niej Sekwanę, gdy uświadamiasz sobie, że naprawdę tam jesteś jest nie do opisania. Oprócz bogatych w historię i wyjątkową architekturę zabytków mogliśmy zobaczyć a nawet skosztować francuskie specjały takie jak ślimaki czy żaby na lokalnej kolacji przygotowanej przez naszych gospodarzy. Nie zabrakło też porannej kawy z croissantem, w otoczeniu malarzy na Montmartre czyli jak niektórzy mówią, najbardziej paryskiej dzielnicy. Dodatkowo jeden cały dzień spędziliśmy w parku rozrywki Parc Asterix gdzie zabawom, śmiechom i przyjemnościom nie było końca. Takie wycieczki oprócz zwiedzania dają możliwość nowych znajomości za co również wszyscy jesteśmy wdzięczni.

Paris a volé nos cœurs to zdanie, które kończy nasz wyjazd do Francji. Paryż skradł nasze serca, bez dwóch zdań. Czas, który mieliśmy okazję tam spędzić oraz związane z nim wspomnienia zostaną z nami na długie lata.

Pola Gibiec