Korsykanie w Cieszynie

Od 11 do 16 lutego 2024 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z partnerskiego liceum Lycée de Balagne na Korsyce. Trwająca od 2009 roku wymiana została przerwana przez pandemię w 2020 roku. Wznowiono ją we wrześniu 2023 roku, kiedy to uczniowie LOTE odwiedzili śródziemnomorską wyspę. W lutym nadszedł czas na rewizytę.

Korsykanie zostali serdecznie przyjęci w domach naszych uczniów. Wzięli udział w zajęciach lekcyjnych w szkole, zwiedzili Cieszyn, Czeski Cieszyn, tereny byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau, Kraków oraz Beskidy. I to właśnie wycieczka w góry sprawiła im najwięcej radości. Po wyjściu na Ochodzitą czekała na nich odrobina śniegu, którą szybko wykorzystali do śnieżnej bitwy.

Teraz cierpliwie czekamy na ciąg dalszy wymiany i wyjazd uczniów LOTE na Ile de Beauté czyli Wyspę Piękna.

Scroll to Top